Autobusy do Parndorfu a k Neziderskému jazeru aj Malokarpatský expres v prevádzke

jún 19, 2018

Letná linka Slovak Lines začala od 16. júna opäť pravidelne premávať do rakúskych miest Parndorf a Neusiedl am See. Využiť ju môžete počas letného obdobia každý piatok, sobotu a nedeľu. Za nákupmi svetových značiek, ale aj ku krásnym plážam Neziderskeho jazera sa dostanete z Bratislavy za menej ako hodinu.

Autobusy premávajú trikrát denne v piatok, sobotu a v nedeľu od 16. júna do 16. septembra 2018. Nastúpiť na linku môžu cestujúci na Autobusovej stanici Nivy, nástupište číslo 4 alebo na Einsteinovej ulici v Bratislave. Odchody autobusov z Bratislavy sú trikrát denne o 8., 13. a 18-tej hodine. Konečnou zastávkou je oddychové rakúske mesto Neusiedl am See, Seebad, cestou majú autobusy zástavku aj v nákupnom stredisku Parndorf.

Cestovné lístky si môžete kúpiť rýchlo a komfortne cez webovú stránku www.slovaklines.sk, priamo v pokladni na bratislavskej stanici a v sieti predajných miest Slovak Lines v Bratislave. K dispozícii je aj nákup cestovných lístkov u vodiča autobusu priamo pri nástupe na Letnú linku. Obojsmerný cestovný lístok pre dospelú osobu do Parndorfu alebo k Neziderskému jazeru stojí 10 eur.

Už premáva aj Malokarpatský expres

Cestovný poriadok autobusov Letnej linky v tejto sezóne nadväzuje na cestovný poriadok turistického autobusu Malokarpatský expres, ktorý bude jazdiť v rovnakom termíne od 16. júna do 16. septembra 2018. Na trase Bratislava - Svätý Jur - Slovenský Grob – Pezinok – Modra – Zochova chata - Dubová – Častá môžete autobusy využiť každú sobotu a nedeľu. Cestovné lístky na Malokarpatský expres sa kupujú priamo u vodiča autobusu, cestujúci, ktorí majú zakúpenú kartu Bratislava CARD cestujú v rámci karty.

Malokarpatský expres je sprevádzaný turistickým sprievodcom, ktorý vám cestou porozpráva o trase a odporučí zaujímavé miestach. Autobus je prispôsobený aj na prepravu bicyklov. Turistický autobus Malokarpatský expres pripravil Slovak Lines v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.