Nové autobusy pre našich cestujúcich

február 27, 2015

Cestujúci v Bratislavskom kraji majú k dispozícii ďalšie nové autobusy.

Od dnešného dňa môžu cestujúci v Bratislavskom kraji využívať ďalších 42 nových autobusov. Do prevádzky ich slávnostne odovzdali zástupcovia dodávateľa a predstavitelia autobusového dopravcu Slovak Lines, a. s. Cestujúcich čaká aj novinka. Dva z nových autobusov majú elektronickú hydraulickú plošinu pre komfortný nástup cestujúcich s invalidným vozíkom.
 
„K obnove vozového parku pre zabezpečenie prímestskej autobusovej dopravy sme pristúpili najmä preto, aby sme zvýšili komfort cestovania. Za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 nových a moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a s wifi pripojením na internet. Verím, že aj toto je spôsob, ako pritiahneme a motivujeme verejnosť, aby cestovala autobusmi,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

 „Samozrejmosťou je najvyššia emisná trieda Euro 6, garantujúca najnižšie možné emisie výfukových plynov. Máme aj jednu novinku, ktorá má v prímestskej doprave na Slovensku premiéru, a to plne elektrický výťah pre cestujúcich s invalidným vozíkom. Časom by sme chceli mať obdobných autobusov čo najviac. “ povedal Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Vozový park dopravcu bol teraz obohatený o autobusy Iveco Crossway E6 a Iveco Crossway E6 CEE. Jedná sa o rôzne 4 typy vyhotovenia týchto autobusov, pričom rozdiely sú v dĺžke autobusov a v ich obsaditeľnosti. 5 autobusov typu E6 je dlhých 10,7 m, odvezie sa v nich 75 cestujúcich, pričom 45 miest je na sedenie. 29 autobusov typu E6 CEE je dlhých 12 m, prepravnú kapacitu majú 85 cestujúcich, z toho 53 miest na sedenie. 6 autobusov typu E6 CEE má dĺžku 13m a prepravnú kapacitu 77 cestujúcich, z toho 57 miest na sedenie. Zakúpené boli aj dva 12m autobusy typu E6 CEE, ktoré sú vybavené elektronickou hydraulickou plošinou na pohodlný nástup cestujúcich s invalidným vozíkom. V týchto autobusoch je 51 miest na sedenie a 32 miest na státie, v prípade, že sa vo vozidle nachádza invalidný vozík, miest na státie je 28.
Výrobcom autobusov je renomovaná spoločnosť IVECO BUS, ktorá je druhým najväčším európskym výrobcom autobusov.

Autobusy boli zakúpené v rámci obnovy vozového parku pre prímestskú dopravu, ktorá v zmysle investičného plánu prebieha od roku 2013. Počas prvých dvoch rokov obnovy (2013 a 2014) bolo do prevádzky zaradených 85 nízkopodlažných autobusov.