Začínajú vianočné trhy vo Viedni aj na Schloss Hofe

november 16, 2017

Od zajtrajšieho dňa, 17. novembra 2017, začínajú vianočné trhy v hlavnom meste Rakúska a v sobotu 18. novembra 2017 začínajú vianočné trhy na zámku Schloss Hof. Užite si ich naplno a bez stresov, kam zaparkovať svoje auto, odvezte sa na trhy autobusom.  

Najkrajšie námestia Viedne sa premenia na vianočné trhy:

Najznámejšie viedenské vianočné trhy pred viedenskou radnicou štartujú už v piatok 17. novembra. Navštíviť ich budete môcť do 26. decembra. O deň neskôr otvárajú „staré“ vianočné trhy na námestí Freyung, ktoré budú prístupné do posledného predvianočného dňa, teda do 23. decembra. Predvianočnú atmosféru si budú môcť turisti od soboty vychutnať aj na zámku Schönbrunn. Vianočné trhy a predvianočné akcie bude možné navštíviť taktiež v ďalších obľúbených lokalitách ako palác Belvedere, Maria-Theresien-Platz či Karlsplatz. Celkovo bude pre návštevníkov k dispozícii zhruba tisícka stánkov naprieč celou metropolou Rakúska.

Z Náhradnej autobusovej stanice Nivy vám ponúkame dopravu do centra Viedne 20-krát denne v oboch smeroch.

Jednosmerný lístok Slovak Lines je dostupný už od 1 eura. Za bežné cestovné zaplatíte 5 eur a obojsmerný lístok stojí zvýhodnených 9 eur. Zakúpiť si môžete aj výhodný kombinovaný lístok zahŕňajúci celodenné využívanie viedenskej MHD, tzv. Wiener ticket.  Pri online nákupe cestovného lístka do Viedne cez webstránku dopravcu si stačí zvoliť lístok označený ako Dospelý + VOR Viedeň alebo Mládež či Senior + VOR Viedeň. S kombinovaným lístkom pocestujete z Bratislavy do Viedne a následne ho môžete využívať 24 hodín na všetkých linkách viedenskej MHD. Lístok máte za zvýhodnenú cenu, navyše po príchode do Viedne nemusíte hľadať automaty alebo stánky, kde si lístok na MHD kúpite.

Cisárske Vianoce na zámku Schloss Hof

Od tohto víkendu a potom každý víkend až do Vianoc môžete so Slovak Lines navštíviť rakúsky zámok Schloss Hof. Nachádza sa len 30 km od Bratislavy a na návštevníkov čaká rozprávková atmosféra cisárskych a vidieckych Vianoc spolu s tradičnými vianočnými trhmi. 

V areáli zámku nájdete počas sobôt a nedieľ – v období od 18. novembra do 17. decembra – stodvadsať stánkov s vianočným sortimentom a gastronomickou ponukou.

Autobusy z bratislavskej autobusovej stanice (nástupište č. 4) odchádzajú o 13:30 h (príchod na zámok o 14:10 h). Naspäť zo zámku Schloss Hof autobus odchádza o 18:10 h (príchod na AS o 18:50 h)

Využite skvelú ponuku, ktorú pripravil Slovak Lines v spolupráci so zámkom Schloss Hof. Cena lístkov dopravy vrátane vstupu na vianočné trhy je naozaj veľmi výhodná.

Viac informácií nájdete TU.