Autobusová Letná linka láka opäť na výlet alebo na nákupy do Rakúska

16.6.2018

Letná linka overeného slovenského dopravcu Slovak Lines začala od soboty 16. júna opäť pravidelne premávať do rakúskych miest Parndorf a Neusiedl am See. Využiť ju môžete počas letného obdobia každý piatok, sobotu a nedeľu. Za nákupmi svetových značiek, ale aj ku krásnym plážam Neziderskeho jazera sa dostanete z Bratislavy za menej ako hodinu.

Slovak Lines bude premávať Letnou linkou trikrát denne v piatok, v sobotu a v nedeľu od 16. júna do 16. septembra 2018. Nastúpiť na linku môžete na Autobusovej stanici Nivy, nástupište číslo 4 alebo na Einsteinovej ulici v Bratislave. Odchody autobusov z Bratislavy sú trikrát denne o 8., 13. a 18-tej hodine. Konečnou zastávkou je oddychové rakúske mesto Neusiedl am See, Seebad, cestou majú autobusy zástavku aj v nákupnom stredisku Parndorf. 

Príchody naspäť do Bratislavy sú o 10,30, 15,30 a 20,30 hodine. 

Cestovné lístky si môžete zakúpiť rýchlo a komfortne cez webovú stránku www.slovaklines.sk, priamo v pokladni na bratislavskej stanici a v sieti predajných miest Slovak Lines v Bratislave. K dispozícii je aj nákup cestovných lístkov u vodiča autobusu priamo pri nástupe na Letnú linku. Obojsmerný cestovný lístok pre dospelú osobu do Parndorfu alebo k Neziderskému jazeru stojí 10 eur. 

V sobotu začal jazdiť aj turistický autobus Malokarpatský expres 

Cestovný poriadok autobusov Letnej linky v tejto sezóne nadväzuje na cestovný poriadok turistického autobusu Malokarpatský expres, ktorý bude jazdiť v rovnakom termíne od 16. júna do 16. septembra 2018. Na trase Bratislava - Svätý Jur - Slovenský Grob – Pezinok – Modra – Zochova chata - Dubová – Častá môžete autobusy využiť každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Cestovné lístky na Malokarpatský expres sa kupujú priamo u vodiča autobusu. Ak máte zakúpenú kartu Bratislava CARD, cestujete v rámci karty. 

Malokarpatský expres je sprevádzaný turistickým sprievodcom, ktorý vám cestou porozpráva o trase a odporučí zaujímavé miestach. Autobus je prispôsobený aj na prepravu bicyklov. Turistický autobus Malokarpatský expres pripravil Slovak Lines v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.