Cestovanie so Slovak Lines hodnotí podľa prieskumu pozitívne 92 % cestujúcich

15.2.2017

Kladné skúsenosti s využívaním prímestských autobusových liniek Slovak Lines vyjadrila výrazná väčšina respondentov, ktorí sa zapojili do oficiálneho prieskumu agentúry Focus. Spokojnosť so službami dopravcu sa podľa vyskúmaných dát zvyšuje. Pozitívny názor má väčšina oslovených aj na systém integrovanej dopravy.

Cestujúci využívajúci prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji udelili Slovak Lines najčastejšie kladné hodnotenia „1“ a „2“ na tradičnej školskej stupnici. Najviac opýtaných ocenilo služby dopravcu známkou „1“ (62 % respondentov). Takmer tretina oslovených (30 % zákazníkov) uviedla známku „2“. Slovak Lines dosiahol priemerné hodnotenie 1,5.

„Cestujúci sú najviac spokojní so správaním sa vodiča v autobuse, bezpečnosťou prepravy a vonkajším vzhľadom vodiča,“ uvádza agentúra Focus v záverečnej správe marketingového výskumu.

V priemere sa podľa zistení z prieskumu zvýšila spokojnosť so službami dopravcu. Oslovení ocenili predovšetkým zvýšenie pohodlia a komfort v autobusoch, teda napríklad bezplatný Wi-Fi internet či pohodlné sedenie. Pozitívnejšiu spätnú väzbu získal Slovak Lines taktiež za dostatočný počet spojov a dodržiavanie cestovného poriadku. Výskum vypracovala agentúra Focus na vzorke 1 200 náhodných respondentov vo vekovej kategórii 16 a viac rokov.

Nové autobusy lákajú ľudí do autobusov

Dlhodobo sa ukazuje, že medzi najdôležitejšie kritériá pri cestovaní patrí kvalita autobusov, a to z pohľadu približne polovice respondentov (názor 45 % oslovených). Slovak Lines priebežne modernizuje vozový park. V rokoch 2013 až 2015 bolo pre prímestskú autobusovú dopravu zakúpených 127 nových moderných autobusov, ktoré sú vybavené klimatizáciou a Wi-Fi pripojením na internet. „Od jari 2016 sú všetky vozidlá Slovak Lines v prímestskej autobusovej doprave klimatizované,“ zdôrazňuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Takmer dve tretiny cestujúcich v Bratislavskom kraji využívajú integrovaný dopravný systém, ukázal výskum realizovaný pre dopravcu Slovak Lines na konci roka 2016. Zavedenie IDS BK momentálne pozitívne hodnotí 66 % oslovených ľudí.

„Obľúbená je predovšetkým dopravná karta Slovak Lines, ktorá zahŕňa napríklad zľavu z obyčajného cestovného alebo sa dá jednoducho využiť ako predplatný cestovný lístok, teda takzvaná električenka,“ popisuje Peter Sádovský.