Cestujúcim na autobusovej stanici hrali naživo hudbu J. S. Bacha

21.3.2016

Cestujúcim na autobusovej stanici hrali naživo hudbu J. S. Bacha

Bratislavská autobusová stanica dnes bola dejiskom medzinárodného happeningu. Išlo o hudobné vystúpenie pri príležitosti narodenín slávneho hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha.

Milé prekvapenie dnes doobeda zažilo mnoho cestujúcich Slovak Lines, ktorým čakanie v priestoroch autobusovej stanice Mlynské nivy spríjemnili hudobní umelci. Sláčikové kvarteto vystupovalo ako súčasť celosvetovej akcie, takzvaného happeningu na počesť Johanna Sebastiana Bacha.

V tento deň zadarmo vystupujú na celom svete hudobníci, aby pripomenuli dielo známeho skladateľa barokovej hudby. Vždy ide o koncerty na verejných priestranstvách a happening je zároveň forma akčného umenia, ktorá si vyžaduje zapojenie náhodných okoloidúcich.

„Sme radi, že cestujúci čakajúci na autobusy Slovak Lines boli účastníkmi milej a príjemnej akcie pripomínajúcej významného umelca,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

„Odkaz všetkých slávnych osobností si vážime a radi ho za každých okolností podporíme, čoho dôkazom sú aj naše nové autobusy pre linku do Viedne s motívmi významných Slovákov, napríklad generála M. R. Štefánika či vynálezcu padáka Štefana Baniča,“ vysvetľuje Peter Sádovský.

Pôvodne vznikla myšlienka happeningu v metre v New Yorku a neskôr sa rozšírila i do ďalších krajín. Na Slovensku sa organizuje po prvý raz, ďalšie spomedzi koncertov sa dnes odohrávali v Bratislave na hlavnej vlakovej stanici, na Hlavnom námestí a v podchodoch na Hodžovom námestí aj Trnavskom mýte.