Malacky budú mať vlastnú MHD. Pripravuje ju mesto s dopravcom Slovak Lines

30.3.2017

Obyvatelia Malaciek budú od víkendu cestovať linkou mestskej hromadnej dopravy obsluhovanou červenými autobusmi Slovak Lines. V kooperácii s mestom vznikne v druhej polovici roka plnohodnotný systém dopravy dostupný v okresnom meste.

Verejná doprava sa v najbližších dňoch stane pre obyvateľov Malaciek ešte viac dostupnou a komfortnou alternatívou. V sobotu 1. apríla začne premávať linka MHD na trase Malacky, železničná stanica – Priemyselný park a späť. Počas pracovných dní je naplánovaných osem spojov denne, v priebehu víkendov a sviatkov pôjde o tri spoje denne.

Na trase linky so začiatkom a koncom na železničnej stanici budú nasledovné zastávky: TESCO, HSF, Priemyselná, Basso, Tower, Fritz, IKEA Components.

„Ide o prvý krok k spusteniu nového, plnohodnotného systému mestskej dopravy v Malackách, ktorý plánujeme od 2. septembra,“ uviedol garant projektu MHD, zástupca primátora Milan Ondrovič.

Na financovaní linky sa podieľa mesto Malacky a spoločnosť Tower Automotive, ktorá pôsobí ako dodávateľ pre automobilový priemysel. Linka, na ktorej budú premávať typické červené autobusy Slovak Lines, sa stane súčasťou Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja.

„Dlhodobo spolupracujeme s mestom Malacky na zabezpečovaní dopravnej obslužnosti prímestskými autobusovými spojmi. Teší nás, že sme úspešne zavŕšili rokovania o obnovení MHD v Malackách, čím sa výrazne zlepší ponuka autobusových spojení na území mesta,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

„Celý okres Malacky vnímame ako dôležitý región. Popri spustení MHD a prevádzkovaní prímestskej dopravy zabezpečujeme taktiež zmluvnú dopravu pre priemyselné parky,“ dopĺňa informácie P. Sádovský.

Slovak Lines prevádzkuje v Malackách už dnes stále dispečerské stredisko a predajné miesto na predplatné cestovné lístky. Dopravca priebežne obmieňa vozový park, do ktorého pribúdajú nízkopodlažné autobusy s bezplatným Wi-Fi internetom. Klimatizáciou pre cestujúcich je od minulého roka vybavený každý spomedzi linkových autobusov Slovak Lines.