Slovak Lines vydal dôchodcom tisíce kariet na Bratislavskú integrovanú dopravu

22.12.2015

Slovak Lines vydal dôchodcom tisíce kariet na Bratislavskú integrovanú dopravu

SeniorPas či kartu pre ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP) získate najlacnejšie od Slovak Lines. Všetko vybavíte aj cez internet z pohodlia domova. Dopravca sa na nápor cestujúcich pripravil vopred posilnením tímu na autobusovej stanici a predĺžením otváracích hodín.

Slovenský autobusový dopravca Slovak Lines vydal za necelé dva mesiace 15 366 nových dopravných preukazov dôchodcom nad 70 rokov a ťažko zdravotne postihnutým občanom. Projekt Bratislavskej integrovanej dopravy odštartoval 1. novembra a odvtedy do 31.12.2015 platí prechodné obdobie pre seniorov nad  70 rokov, počas ktorého si vybavujú nové karty na cestovanie.

„Dôkladne sme sa na vydávanie kariet pripravili. Predĺžili sme otváracie hodiny a operatívne posilnili náš tím na predajnom mieste, aby bolo odbavenie cestujúcich čo najrýchlejšie,“ zdôrazňuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Už počas spúšťania Bratislavskej integrovanej dopravy v nedeľu 1. novembra mal dopravca otvorené svoje pokladne ako počas bežného pracovného dňa.

„Prístup zameraný na zjednodušenie života našich cestujúcich sa pozitívne odrazil aj na číslach vydaných SeniorPasov či kariet pre ŤZP (ťažko zdravotne postihnutých),“ podčiarkuje Sádovský. Dokopy zabezpečil dopravca za necelé dva mesiace viac než 15 tisíc takýchto kariet.

Od 1. 11. 2015 do 18. 12. 2015 vybavil Slovak Lines:
· 14 620 SeniorPasov
· 746 ŤZP predplatných cestovných lístkov

Rýchlo a jednoducho cez internet

Autobusový dopravca v snahe nezaťažiť peňaženky cestujúcich má najvýhodnejšie ceny čipových kariet spomedzi všetkých prepravcov, ktorí sa zapojili do Bratislavskej integrovanej dopravy. Čipové karty, na ktoré sa vystavuje aj takzvaný SeniorPas, si môžu na Autobusovej stanici Mlynské nivy vybaviť cestujúci nad 70 rokov za cenu 3 eurá.

Pri vybavovaní karty vyhotoví Slovak Lines žiadateľovi bezplatne aj fotografiu (prípadne si môže záujemca priniesť fotografiu rozmerov 2,5 cm x 3 cm so sebou). Stačí prísť s občianskym preukazom. Kartu získajú cestujúci na počkanie. SeniorPas je možné cez stránku slovaklines.sk vybaviť aj online. Cena karty je takisto 3 eurá, za doručenie sa platí poplatok 2 eurá.

10.0pt; line-height:115%" lang="SK">