Zdravotne postihnutí a rodiny s deťmi budú cestovať komfortne

18.06.2015

Slovak Lines ponúka až polovicu bezbariérových spojov.

Slovak Lines vyznačuje nízkopodlažné spoje aj v cestovných poriadkoch. Uľahčuje tak ľuďom rozhodnutie, kedy je najlepšie cestovať. Zmeny platia od júna, časy odchodov spojov zostatli nezmenené.

Ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, či rodiny s malými deťmi môžu po novom cestovať pohodlnejšie. Od júna si totiž môžu vopred vybrať cestovanie s nízkopodlažným autobusom. Umožní im to novinka, s ktorou prišiel autobusový dopravca Slovak Lines. „Vyznačenie garantovaných nízkopodlažných spojov piktogramom v cestovných poriadkoch prímestskej dopravy je významnou novinkou. Doteraz tak boli značené len spoje MHD. Z celkového počtu spojov v cestovných poriadkoch Slovak Lines má nové značenie  až 46% spojov,“ vysvetlil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Slovak Lines má v súčasnosti v prevádzke 85 nízkopodlažných autobusov. Zaradené sú na všetky smery v rámci Bratislavskej župy. „Prioritne jazdia na kratšie trasy s veľa zastávkami. Sú to trasy, kde je väčší pohyb cestujúcich, častejšie nimi cestujú osoby, ktoré majú problém s pohybovaním sa, ale aj rodičia s malými deťmi,“ doplnil Sádovský.

Označenie spojov piktogramom vozíčka dnes už  cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom budú v priebehu leta vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines.


Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Prímestskú autobusovú dopravu v kraji zabezpečuje na základe objednávky BSK. V rokoch 2013 – 2015 prebehla zatiaľ posledná obnova vozového parku pre prímestskú autobusovú dopravu Počas nej za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a vybavené WiFi pripojením na internet.