Všetko, čo potrebujete vedieť

Spôsoby platby

Spôsoby platby

Na webe a v mobilnej aplikácii Slovak Lines môžete zatiaľ platiť všetkými debetnými a kreditnými kartami (Paypal, Google Pay a ďalšie metódy pripravujeme). V autobuse u vodiča môžete platiť v hotovosti, alebo dopravnou kartou. Na našich predajných miestach a v pokladniach na stanici v Bratislave a Malackách môžete platiť kartou, v hotovosti a darčekovými poukážkami.

Poistenie

Poistenie

V súčasnosti pre vás pripravujeme partnerské cestovné poistenie za zvýhodnenú cenu. O novinkách budeme informovať.

Občerstvenie na palube

Občerstvenie na palube

V medzinárodných autobusoch Slovak Lines Express sa cestujúci môžu pri nástupe obslúžiť fľašou perlivej alebo neperlivej vody zdarma.

Batožina

Batožina

Príručnú batožinu (do rozmerov 60cm x 45cm x 25cm pre regionálne spoje a 20cm x 30cm x 50cm pre Express spoje) má cestujúci počas cestovania pri sebe a sám za ňu zodpovedá.

Väčšia cestovná batožina je v spojoch Slovak Lines Express ukladaná do batožinového priestoru v podpalubí autobusu. Jeden cestujúci má nárok na 2 kusy cestovnej batožiny zadarmo.

Všetky pravidlá a podmienky prepravy batožiny nájdete v prepravnom poriadku IDS BK a Slovak Lines Express. 

Iná batožina

Iná batožina

Detské kočíky a invalidné vozíky je možné bezplatne prepravovať s vedomím vodiča v autobusoch, v ktorých to umožňujú prevádzkové podmienky.

Bicykle je možné prepravovať nízkopodlažnými spojmi, v cestovných poriadkoch sú vyznačené piktogramom bicykla. Za prepravu bicyklov sa platí cena dovozného ako za prepravu batožiny.

Bezbariérové cestovanie

Bezbariérové cestovanie

Autobusová stanica Nivy v Bratislave je bezbariérová.

Cestujúci, ktorí potrebujú asistenčnú pomoc, sa môžu s dôverou obrátiť na personál v pokladniach vo vestibule autobusovej stanice Nivy.

Vozový park Slovak Lines disponuje 84 nízkopodlažnými autobusmi a dvomi autobusmi s elektrickou plošinou pre nástup s invalidným vozíkom. Spoje vykonávané nízkopodlažnými autobusmi sú v cestovných poriadkoch označené piktogramom vozíčka.

Mobilná appka Slovak Lines

Kupujte si lístky na autobus pohodlne a vždy za najnižšiu cenu cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines. Lístok v aplikácii nemusíte tlačiť, stačí sa ním preukázať na displeji mobilného zariadenia.
Zistite viac o všetkých výhodách