Pre rodiny všetko

Prečítajte si praktické informácie, ktoré vám pomôžu pri cestovaní s deťmi.

Sedačky

Pre deti od 3 do 9 rokov sú v autobuse k dispozícii sedačky a pre deti do 3 rokov aj špeciálna výplň, ktorá zvýši bezpečnosť ich cestovania. Ich dostupnosť je obmedzená, preto sa pred cestou o ich prítomnosti informujte u vodiča.

Zabavte sa po ceste

Aby vašim deťom rýchlejšie ubehla cesta, máme pre nich pripravené jednoduché omaľovánky aj s farebnými ceruzkami. Opýtajte sa na ne vodiča, ktorý vám ich rád poskytne.

Cestovanie s kočíkom

Kočík v našom autobuse môžete prepravovať bezplatne. Musí byť však v zloženom stave a musí ho sprevádzať cestujúca osoba, resp. dieťa.

Do Viedne od 1 eura

Každé dieťa do dovŕšenia 16 roku veku má u nás nárok na zľavnené cestovné. V prípade cestovania do Viedne je to už od 1 eura na cestu jedným smerom pri nákupe lístka cez mobilnú aplikáciu alebo cez web.

Cestovanie maloletých

Na linkách do Viedne, na Schwechat a do Budapešti môžu cestovať osoby mladšie ako 16 rokov (na linke do Hainburgu mladšie ako 12 rokov) len v sprievode dospelej osoby. Výnimkou je pravidelné cestovanie do/zo školského zariadenia, kedy dieťa potrebuje podpísané Vyjadrenie súhlasu rodiča, resp. zákonného zástupcu.

Praktické informácie

Často kladené otázky