Dobrodružstvo sa môže začať už na stanici Nivy, odkiaľ priamy spoj premáva. Tam si zároveň veľmi jednoducho vybavíte Dopravnú kartu Slovak Lines. S tou potom môžete cestovať výhodnejšie až po dobu 5 rokov.

V rámci Bratislavského kraja umožňuje dopravná karta získať zľavu na cestovnom. Plus slúži ako doklad na preukázanie veku pre zľavnené cestovné a je využiteľná aj ako elektronická peňaženka, vďaka ktorej si môžete zakúpiť cestovný lístok na cestovanie integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji. Nabitý kredit sa dá použiť aj na nákup predplatného cestovného lístku, takzvanej električenky.

Nádvorie Červeného Kamenňa
Nádvorie Červeného Kamenňa
Hrad Červený Kameň
Hrad Červený Kameň

Keď už máte cestovný lístok zabezpečený, nechajte sa pohodlne a bezpečne odviesť červeným autobusom a kochajte sa krásami malokarpatského regiónu. „Míňať“ budete vinárske oblasti Svätý Jur, Pezinok a Modru, takže ak zatúžite ochutnať tamojšie vynikajúce víno, neváhajte a urobte si zastávku. To platí samozrejme len pre tie veľké princezné.

Tie menšie princezné sa isto nebudú vedieť dočkať hradu, ktorý je vzdialený len necelých 40 kilometrov od Bratislavy a slúži nielen ako múzeum a galéria, ale v jeho areáli sa od roku 1997 nachádza aj sokoliarsky dvor Astur s najväčšou kolekciou dravých vtákov. Nájdete tu 80 dravcov od malej sovičky kuvika až po veľkého orla, s ktorými sa môžete odfotografovať alebo si len pozrieť letovú ukážku. 

Okrem toho sú prehliadky hradu prispôsobené malým aj veľkým návštevníkom, v ponuke sú aj tematické večerné prehliadky. Súčasťou sú výstavy, koncerty aj predstavenia, aktuálnu ponuku nájdete na: www.hradcervenykamen.sk. A nezabudnite na to, že každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup zdarma.

Zažite niečo nové

Pozrite sa, kam všade vás môže odviezť náš autobus