Počas Európskeho týždňa mobility pri cestovaní ušetríte

september 14, 2018

Od 16. do 22. septembra 2018  sa budete voziť v prímestských autobusoch Slovak Lines za zľavnené cestovné.
Ak cestujete prímestskými autobusmi len po Bratislave, budete môcť využiť autobus úplne bezplatne. Potrebné je, aby sa začiatočná i konečná zastávka nachádzala na území mesta a aby ste sa pri nastupovaní do autobusu preukázali vodičským preukazom.

Bratislavský samosprávny kraj, objednávateľ prímestskej autobusovej dopravy, sa prihlásil k výzve ministerstva dopravy a výstavby SR a aj takouto formou podporuje Európsky týždeň mobility.

 

Zoznam všetkých zliav počas ETM v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji:

·        50% zľava zo základného cestovného v prímestských autobusoch Slovak Lines a v regionálnych vlakoch ZSSK. Na jazdu s 50% zľavou nie je potrebné preukazovať sa akýmkoľvek dokladom.

·        100% zľava na území mesta v prímestských autobusoch Slovak Lines pre vodičov motorových vozidiel. Na jazdu zadarmo bude stačiť preukázanie sa platným vodičským preukazom vydaným v ktoromkoľvek zo štátov Európskej Únie.

·        100% zľava z cestovného v mestskej hromadnej doprave pre vodičov motorových vozidiel. Na jazdu zadarmo v dopravných prostriedkoch Dopravného podniku Bratislava bude stačiť preukázanie sa platným vodičským preukazom vydaným v ktoromkoľvek zo štátov Európskej Únie. Bezplatná preprava v MHD v Bratislave bude platná len na denných linkách. Na linkách 801 a 901, ktoré nie sú súčasťou IDS BK, platí štandardná tarifa dopravcu.

·        100% zľava v sobotu 22. septembra v regionálnych vlakoch RegioJet linky S70 na trase Komárno-Bratislava.

Upozornenie: Dodatočné preukazovanie nebude uznané. Nárok na zľavu z cestovného počas Európskeho týždňa mobility nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku IDS BK, preto cestujúcemu nevzniká nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok.