Prejsť na obsah
  • /
  • O nás

75 rokov šťastných kilometrov

Slovak Lines je jeden z najvýznamnejších poskytovateľov verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Vykonávame pravidelnú, príležitostnú a osobitnú dopravu. Zároveň už vyše 60 rokov prevádzkujeme medzinárodnú autobusovú linku Bratislava – Viedeň, v rámci ktorej obsluhujeme aj viedenské letisko Schwechat.

Naše autobusy

História našej spoločnosti siaha do roku 1949 ku vzniku národného podniku ČSAD. Počas rokov sa firma transformovala a pôsobili sme pod názvom SAD Bratislava, až kým prišla v roku 2007 zmena názvu značky na Slovak Lines.

Pozrite si, čo máme vo vozovom parku.

Slovak Lines sa aktívne podieľa na činnosti Zväzu autobusovej dopravy, ktorý zastupuje najvýznamnejších autobusových dopravcov na Slovensku. Okrem poskytovania autobusovej dopravy sa Slovak Lines špecializuje aj na odborné opravy a údržbu vozidiel.

Inovujeme, aby sme boli lepší

Rovnako ako na tradície sa však sústreďujeme aj na inovácie, vysokú kvalitu služieb a bezpečnosť. V posledných rokoch sa predaj komerčných produktov spoločnosti Slovak Lines Express, ktoré tvorí najmä medzinárodná linka do Viedne, sezónne linky a príležitostná doprava, presúva do online prostredia. Mobilná aplikácia Slovak Lines patrí medzi najvyspelejšie dopravné aplikácie na slovenskom digitálnom trhu.

Spoločnosť SLOVAK LINES a.s. je držiteľom certifikátov ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45 001, ktoré získala po intenzívnej príprave a následne vykonanom audite spoločnosťou TÜV NORD CERT GmbH.

Tieto certifikáty potvrdzujú, že spoločnosť SLOVAK LINES a.s. používa systém manažérstva kvality v súlade s normou číslo EN ISO 9001 : 2015, systém environmentálneho manažérstva v súlade s normou EN ISO 14 001: 2015 a systém manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v súlade s normou ISO 45 001:2018 pre oblasť platnosti:

Pravidelná autobusová doprava

Certifikácia bola vykonaná podľa predpisov TÜV NORD CERT pre auditovanie a certifikáciu a podlieha pravidelným kontrolným auditom.