Pre rodiny všetko

Prečítajte si praktické informácie, ktoré vám pomôžu pri cestovaní s deťmi.

Sedačky

Pre deti od 3 do 9 rokov sú v autobuse k dispozícii sedačky a pre deti do 3 rokov aj špeciálna výplň, ktorá zvýši bezpečnosť ich cestovania. Ich dostupnosť je obmedzená, preto sa pred cestou o ich prítomnosti informujte u vodiča.

Zabavte sa po ceste

Aby vašim deťom rýchlejšie ubehla cesta, máme pre nich pripravené jednoduché omaľovánky aj s farebnými ceruzkami. Opýtajte sa na ne vodiča, ktorý vám ich rád poskytne.

Cestovanie s kočíkom

Kočík v našom autobuse môžete prepravovať bezplatne. Musí byť však v zloženom stave a musí ho sprevádzať cestujúca osoba, resp. dieťa.

Do Viedne od 1 eura

Každé dieťa do dovŕšenia 16 roku veku má u nás nárok na zľavnené cestovné. V prípade cestovania do Viedne je to už od 1 eura na cestu jedným smerom pri nákupe lístka cez mobilnú aplikáciu alebo cez web.

Cestovanie maloletých

Na linkách do Viedne, na Schwechat a do Budapešti môžu cestovať osoby mladšie ako 16 rokov (na linke do Hainburgu mladšie ako 12 rokov) len v sprievode dospelej osoby. Výnimkou je pravidelné cestovanie do/zo školského zariadenia, kedy dieťa potrebuje podpísané Vyjadrenie súhlasu rodiča, resp. zákonného zástupcu.

Často kladené otázky

Je potrebné sa preukázať pri nástupe PDF lístkom s doplnkovými produktami, keď som nákup uskutočnil cez aplikáciu?

Stačí sa preukázať platným cestovným lístkom s doplnkovým produktom, nie je potrebné sťahovať PDF lístka. Personál vás však môže požiadať o zobrazenie detailu lístka, aby sa uistil, aké doplnkové produkty máte zakúpené. Ak to je potrebné, môže vás vyzvať na zobrazenie PDF cestovného lístka. Cestovný lístok nie je potrebné tlačiť.

Moje dieťa chodí do základnej školy vo Wolfsthali. Cestovný lístok mu kupujem pomocou Travel Passu zakúpeného ku môjmu účtu, je to v poriadku?

Bohužiaľ, takto porušujete náš prepravný poriadok. Vaše dieťa musí mať vlastný účet Slovak Lines s vlastným TP, inak je jeho lístok neplatný.