Kúpte si lístok

Alpská lyžovačka s výhodami

Na Stuhleck jazdíme každú sobotu, nedeľu a počas školských prázdnin z Autobusovej stanice v Bratislave, z nástupišťa č. 11 o 7:00 ráno. Pod svah Stuhlecku prichádzame o približne 9:00 a naspäť do Bratislavy vyrážame o 16:30 hod.

Nové pravidlá pri vstupe do Rakúska

Prosím, myslite na to, že od 20. 12. 2021 platia pri vstupe do Rakúska nové prísnejšie protipandemické opatrenia.

1. Po novom u našich susedov platí režim "OP+", ktorý povoľuje vstup do Rakúska len osobám plne začkovaným alebo po prekonaní ochorenia a aby ste sa vyhli povinnej karanténe, musíte spĺňať jednu z týchto troch podmienok:

- Musíte mať posilňovaciu dávku vakcíny, tzv. „booster“.

- Bez zaočkovania "boosterom" musíte mať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín a plné očkovanie nesmie byť staršie ako 270 dní. Od 1. 2. 2022 sa táto doba skracuje na 180 dní.

- V prípade prekonania ochorenia Covid-19 musíte mať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín a certifikát prekonania nesmie byť starší ako 180 dní. Ak ste ochorenie preukázateľne prekonali max. 90 dní dozadu, PCR test nepotrebujete.

V opačnom prípade budete musieť po vstupe do Rakúska počkať v samoizolácii na negatívny PCR test, alebo ako nezaočkovaná osoba (po prekonaní) budete musieť nastúpiť do 10-dňovej karantény, ktorú môžete ukončiť najskôr na piaty deň negatívnym PCR testom.
Tieto pravidlá sa nevzťahujú na osoby mladšie ako 12 rokov.

2. Za zaočkovanú osobu považuje Rakúsko iba osobu očkovanú látkou, ktorá je registrovanou Európskou agentúrou pre lieky alebo Svetovou zdravotníckou organizáciou. Z tohto dôvodu nebude uznávať očkovanie vakcínou SPUTNIK.

3. Súčasne je nutné v kabínkach lanoviek a iných krytých priestoroch prekrytie horných dýchacích ciest respirátormi typu FFP2 a vyššie. Osoby mladšie ako 6 rokov nemusia mať žiadne prekrytie dýchacích ciest, osobám vo veku 6 až 14 rokov postačuje rúško, šatka alebo iná adekvátna náhrada.

Vodič alebo stewardka je oprávnená skontrolovať, či cestujúci disponuje potrebnými dokumentami pred jeho vstupom do vozidla. V opačnom prípade je vodič oprávnený cestujúceho neprepraviť bez nároku na náhradný termín alebo vrátenie cestovného.

Výhodnejší skipas

S nami máte v cene lístka aj skipas za oveľa výhodnejšiu cenu než v pokladni na svahu.

Zázemie v autobuse

Zázemie v autobuse

Náš luxusný autobus vám je k dizpozícii na parkovisku pod svahom v čase obeda na oddych.

Parkovanie v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

V cene lístka máte aj bezplatné celodenné parkovanie na Autobusovej stanici Nivy v Bratislave.

Prosím, nezabudnite si parkovací lístok vziať so sebou k autobusu, aby sme vám ho mohli potvrdiť.

Exkluzívna obmedzená ponuka: PCR test za 9,90 €

Exkluzívna obmedzená ponuka: PCR test za 9,90 €

Ak potrebujete pre vstup do Rakúska PCR test, máme pre vás limitovanú akciu na rýchlotest len za 9,90 €. Vyberte si ho pri nákupe lístka na Stuhleck alebo Semmering ako tzv. Doplnok a najneskôr do 12 hodín vám zašleme promokód, s ktorým si objednáte svoj test na www.rychlotest-covid.sk za cenu 0 eur. Odbery prebiehajú na viac ako 20-tich miestach po celom Slovensku a výsledok dostanete najneskôr do 26 hodín.

Promokód na nákup PCR testu za 0 € je platný do 30.6.2022. Doplnok nie je možné stornovať a v prípade nevypravenia spoja si uplatniť zaňho finančnú náhradu. Tento doplnok je možné si zakúpiť iba jednotlivo ku každému zakúpenému lístku samostatne.

Lístok nemusíte tlačiť

Lístok nemusíte tlačiť

Kúpte si ho online cez web alebo appku Slovak Lines a pri nástupe sa ním jednoducho preukážete na displeji telefónu.

Užívajte si zábavu a služby počas cesty

Užívajte si zábavu a služby počas cesty

Pripojte sa na našu spoľahlivú Wi-Fi zdarma a užívajte si zábavu po svojom. Samozrejmosťou sú USB nabíjačky, klimatizácia a drobné osvieženie.

Doprava aj bez skipasu

Doprava aj bez skipasu

Nelyžujete? Na Stuhleck vás odvezieme aj ako sprievod vašich detí a známych. Stačí si kúpiť lístok bez skipasu.

Nezabudnite si preukaz

Nezabudnite si preukaz

Autobus na Stuhleck prekračuje hranice. Tým pádom vám pripomíname, že musíte mať pri nastupovaní pri sebe preukaz totožnosti, inak by sme vás nemohli odviezť.

Máte záujem o skupinovú akciu?

Opäť budeme ponúkať aj zvýhodnenú dopravu pre veľké skupiny, od firemných po školské zájazdy. Všetky informácie vám radi poskytneme na bus@slovaklines.sk alebo telefonicky na +421 905 203 986.

Praktické informácie

Cestovný lístok

• je platný na konkrétny daný deň
• nie je možné ho stornovať online
• odporúčame zakúpiť si ho aspoň deň vopred

Doplnkové informácie

Vaše lyže, snowboard alebo inú batožinu k lyžovaniu prepravíme zdarma. Odporúčame, aby ste si tieto veci zbalili do vhodného ochranného obalu.

Na tejto linke je preprava zvierat výlúčená.

V prípade zrušenia dopravy zo strany dopravcu z dôvodu nenaplnenia minimálnej kapacity (najneskôr 15 hodín pred plánovaným odjazdom) bude cestujúcemu navrhnutý nový termín odjazdu, alebo sa mu cestovné vráti v plnej hodnote bez účtovania storno poplatku.

Ospravedlňujeme sa, no v zimných mesiacoch je v autobusoch prerušená prevádzka toaliet.

Stredisko Stuhleck

Stuhleck pri obci Spital am Semmering je so svojimi 1783 metrami nad morom najvyšším vrchom na východnom okraji Álp a zároveň najväčšie lyžiarske stredisko východného Rakúska. Stuhleck bol v roku 1891 prvým vrcholom, na ktorý bol uskutočnený výstup na lyžiach. Táto udalosť urobia z regiónu okolo Semmeringu jedno z popredných stredísk zimných športov v Rakúsku. 

Skipas

Celodenný skipas k cestovnému lístku dostanete od vodiča po nástupe do autobusu. Prosíme cestujúcich, aby ho po skončení lyžovačky vrátili naspäť vodičovi. V prípade, že cestujúci nevráti použitý skipas vodičovi, bude povinný vrátiť zaň 3€ zálohu.

Cenník lístkov

  Dospelý (od 18 r.) Junior (15-17 r.) Dieťa (0-14 r.)
Doprava + skipas 59 € 55 € 41 €
Doprava 25 € 25 € 25 €

 

Ďalšie zaujímavé destinácie