Prejsť na obsah

Parkovanie na Nivách

Cestujte s nami do Viedne ešte pohodlnejšie ako doteraz. Zaparkujte svoje auto na Nivách v Bratislave a prestúpte na autobus.

Ďalší dôvod prečo cestovať s nami

Odteraz už nemusíte rozmýšľať nad tým, kde necháte svoje auto počas dovolenky alebo výletu.

 • Zaparkujte jednoducho a bezpečne

  Parkovisko sa nachádza priamo pod Autobusovou stanicou Nivy na -2. poschodí. Dostanete sa tam cez podzemný kruhový objazd, obojstranným vjazdom z ulice Mlynské Nivy.

  Vaše auto vás tu počká v suchu a bezpečí, pod strechou. 

 • Prestúpte rovno na autobus

  Miesta v žltej zóne sú k Autobusovej stanici na -1. poschodí najbližšie. Z podzemnej garáže sa na ňu dostanete jednoducho, schodmi alebo výťahom.

  Vyhnete sa tak noseniu batožiny v MHD, nepriaznivému počasiu aj komplikovaným prestupom.

 • Máme pre vás 2 hodiny navyše

  Zabudli ste si kúpiť pred cestou poslednú drobnosť, alebo prichádzate na Nivy z väčšej diaľky? Žiadny problém!

  Parkovanie zakúpené k cestovnému lístku platí 24 hodín od plánovaného odchodu vášho autobusu (+ dve hodiny predtým).

  Dôležitá info: Zaparkovať je potrebné vždy do času odchodu Vášho spoja. Po tomto čase sa rezervácia zruší a parkovanie nebude možné využiť.

 • Neprekonateľná cena za deň

  K cestovnému lístku máte parkovanie za zvýhodnenú cenu 7€ na deň. Oplatí sa vám ho využiť či už na jeden deň alebo aj na celý čas vašej dovolenky.

  Pri sezónnych linkách, akými sú lyžovačka alebo koncerty, sa cena môže líšiť.

 • Myslíme na ekológiu

  Vďaka zvýhodnenému parkovaniu priamo na Autobusovej stanici Nivy v Bratislave, podporujeme prestup z áut do prostriedkov hromadnej dopravy.

  Cestujte zodpovedne a pomôžte aj vy chrániť našu planétu.

Kúpte si parkovanie

 • 1. Vyhľadajte si spoj

  Parkovanie ponúkame ako doplnkový produkt, ktorý si môžete kúpiť k cestovnému lístku na linky dopravcu Slovak Lines. Je dostupný v nákupnom procese online na našom webe alebo v appke.

  Spoj do Viedne Spoj na letisko Schwechat
 • 2. Zvoľte si počet dní

  V kroku nákupného procesu s názvom „Doplnky“ vyberte doplnkový produkt s názvom „Parkovanie 24h“ a zvoľte si počet dní parkovania, ktorý potrebujete (1-21 dní). Parkovanie k cestovnému lístku platí 24 hodín od plánovaného odchodu vášho autobusu (+ dve hodiny predtým).

  PRÍKLAD:  Keď našim busom vyrážate zo stanice v piatok o 3:00 ráno a vraciate sa v nedeľu o 18:00, „Parkovanie 24h“ budete potrebovať 3x. Zaparkovať budete môcť už v piatok od 1:00 do pondelka 3:00.

 • 3. Dokončite nákup a uložte si lístok

  Po dokončení vášho nákupu, vám na email príde cestovný lístok s QR kódom doplnkového produktu. Tento QR kód vám bude slúžiť pre vstup na parkovisko.

  NÁŠ TIP: Najjednoduchšie máte lístok po ruke v našej mobilnej aplikácii, alebo po uložení do „Walletu“, peňaženky vo vašom mobile.

Praktické informácie

 • Nestihli ste vyparkovať včas?

  Za čas navyše vám bude účtované dodatočné parkovné podľa cenníka OC Nivy (hodiny zdarma sa neuplatňujú). Uhradiť ho môžete v parkovacom automate alebo platobnou kartou pri výjazdovej rampe.

 • Storno podmienky

  Parkovanie nie je možné dodatočne predĺžiť ani skrátiť.

  Storno Parkovania je možné len spolu s cestovným lístkom, podľa aktuálne platných storno podmienok, a teda do 15 minút pred planovaným odchodom spoja.

 • Ďalšie informácie

  V prípade zneužitia produktu Parkovanie je cestujúci povinný zaplatiť Dopravcovi pokutu vo výške 10-násobku objednaného Parkovania.

  Za zneužitie sa považuje nevyužitie autobusových služieb Slovak Lines a neprecestovanie cestovného lístka, na ktorý je naviazaný produkt Parkovanie.

  Viac info nájdete v Prepravnom poriadku
 • 4. Nájdite si ideálne miesto

  Zaparkujte tam, kde vám to najviac vyhovuje. Miesta v žltej zóne sú najbližšie k Autobusovej stanici. V blízkosti nájdete výťah aj schodisko.

 • 5. Keď budete odchádzať

  Pri odchode z parkoviska už stačí len počkať na načítanie vašej ŠPZ. Rampa sa otvorí automaticky. Ak nie, vložte parkovací lístok.

Často kladené otázky

 • Parkovisko má obmedzenú kapacitu. Ak je možnosť parkovania neaktívna, alebo sa vám v nákupnom procese nedarí zvoliť si vačší počet dní parkovania, kapacita je už naplnená. Preto vám odporúčame lístky kupovať dostatočne vopred.

 • So zakúpeným Parkovaním, môžete do podzemného parkoviska vojsť 2 hodiny pred jeho začiatkom, nie však po čase odchodu vášho spoja. Ak v tomto časovom okne nestihnete prísť, parkovanie sa automaticky zruší bez nároku na vrátenie peňazí a vjazd s cestovným lístkom nebude možný.

 • Nie. Parkovanie je možné zákupiť len s cestovným lístkom.

 • Nie. Na parkovisko sa s vaším QR kódom dostanete len raz. Po opustení parkoviska vaša rezervácia stráca platnosť.

Autobusová stanica Nivy

Adresa Mlynské Nivy 3
821 09 Bratislava
Otváracie hodiny 24/7

Doplnkové informácie

Vozidlám s pohonom CNG a LPG je do priestorov podzemného parkoviska vjazd zakázaný.

Súčasťou parkoviska je aj nabíjacia stanica pre elektromobily.

Pre invalidov a ZŤP sa na parkovisku nachádzajú špeciálne vyhradené parkovacie miesta, sú bezbariérové a označené špeciálnou – modrou diódou.