Ako cestovať výhodnejšie v IDS BK?

Prečítajte si, ako naplno využívať Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji a cestovať rýchlejšie a lacnejšie.

Ak cestujete regionálnymi autobusmi Slovak Lines, máte výbornú príležitosť využiť aj všetky výhody Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK): prestupy medzi jednotlivými spojmi IDS BK, nadväznosti alebo cestovanie na jeden cestovný lístok. Spoločnosť Slovak Lines je totiž spolu s ďalšími dopravcami – Dopravný podnik Bratislava alebo Železničná spoločnosť Slovensko –  zapojená do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. To cestujúcim umožňuje cestovať z bodu A do bodu B najvýhodnejším a najjednoduchším spôsobom.

Ako to funguje?

Predstavte si, že sa potrebujete dostať z Gajár k novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Pri nástupe do autobusu Slovak Lines si preto zakúpite lístok do Bratislavy. Regionálnou autobusovou linkou 260 sa doveziete na železničnú stanicu v Malackách, kde prestúpite na vlak linky S20  do Bratislavy a na bratislavskej Hlavnej stanici prestúpite na trolejbus linky 210. A to všetko na jeden cestovný lístok, ktorý vám vydal šofér autobusu Slovak Lines v Gajaroch.

Na rovnakú cestu môžete využiť aj papierový cestovný lístok, ktorý ste si zakúpili v automate. Pri cestovaní z Gajár k novej budove SND potrebujete 9 zónový lístok, ktorý od označenia platí 150 minút. Označiť si ho môžete aj v autobuse Slovak Lines pri cestovaní do Bratislavy alebo v trolejbuse, ak sa vraciate späť do Gajár.

Cestujete pravidelne?

V prípade, že cestujete pravidelne, najvýhodnejšou a najlacnejšiu alternatívou pre vás je kúpa predplatného cestovného lístka (7 dní, 30 dní) na celú cestu. V ňom si kúpite predplatný lístok aj na autobusy Slovak Lines, vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, aj na všetky linky bratislavskej MHD. Navyše, počas doby platnosti predplatného cestovného lístka môžete v rámci zakúpených zón cestovať absolútne neobmedzene v spojoch všetkých dopravcov, ktorí poskytujú prepravu vo vami zakúpených zónach.

Stiahnite si appku IDS BK

Najmodernejší spôsob kúpy cestovných lístkov je mobilná aplikácia IDS BK. V nej si môžete jednoducho a bez hotovosti zakúpiť základné cestovné lístky, ktoré platia v celom IDS BK. Zároveň si môžete vyhľadať najoptimálnejšie spojenie z bodu A do bodu B. Ako príklad si zoberme cestu z Modry do bratislavskej ZOO. Mobilná aplikácia IDS BK Vám ponúkne najrýchlejšiu cestu do cieľa vrátane prestupov medzi autobusmi Slovak Lines, regionálnymi vlaky ZSSK a bratislavskou MHD. Ak prvý spoj odchádza do 10 minút, automaticky Vám ponúkne kúpu cestovného lístka. Ním sa následne preukážete vodičovi autobusu, sprievodcovi vo vlaku alebo revízorovi v MHD.

Cestovať v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji je skrátka pohodlnejšie, jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie.

Mobilná appka Slovak Lines

Kupujte si lístky na autobus pohodlne a vždy za najnižšiu cenu cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines. Lístok v aplikácii nemusíte tlačiť, stačí sa ním preukázať na displeji mobilného zariadenia.
Zistite viac o všetkých výhodách