Prejsť na obsah
  • /
  • Blog /
  • Korčulovnie vo Viedni
8. dec 2023

Zažite zimné korčuľovanie vo Viedni

Chystáte sa na výlet do Viedne? Nezabudnite si pribaliť korčule! Viedeň v zime nie je len o vianočných trhoch a múzeách. Spoznajte hlavné mesto Rakúska s korčuľami na nohách. Zatancujte si pri viedenskom valčíku, ochutnajte varené víno, praclíky či pražené mandle.

Viedenský ľadový svet pri radnici

Asi najznámejším vonkajším klziskom je Viedenský ľadový sen (Wiener Eistraum), ktorý sa nachádza pri očarujúcej budove radnice na Rathausplatz. Takmer 8 km ľadovej plochy čaká na svojich návštevníkov každý deň, od 10:00 do 22:00. Na klzisku sa zabavia začiatočníci, krasokorčuliari ako i zaľúbené páriky či rodiny s deťmi. Vyskúšali ste niekedy curling? Tak teraz je ten správy čas.

Korčuľovanie vo Viedni je romantické najmä po zotmení

Ak ste pri korčuľovaní vysmädli či vyhladli, energiu doplníte chutným punčom či typickými rakúskymi dobrotami. Lístky si ľahko kúpite na mieste, ale môžete si ich objednať na konkrétny deň aj online. Za detský lístok zaplatíte 6,30 € a za lístok pre dospelého od 9 €. Ak nemáte korčule, nevadí. Korčule si požičiate už za 8 € v blízkej požičovni. Klzisko bude otvorené až do 3. marca 2024.

Ako sa tam dostanete? Z Hauptbahnhof, kde vystúpite z autobusu Slovak Lines pokračujte metrom U1 na Karlsplatz, kde prestúpite na U2 a vystúpite na zastávke Rathaus.

Kunsteisbad Engelmann

Zakorčuľovať na čerstvom vzduchu si môžete aj na jednom z najstarších umelých klzísk na svete. Ľadová plocha sa nachádza na Syringgasse a zábavu na ľade si tu vychutnávajú neuveriteľných 100 rokov. Spolu s inštruktormi sa môžete učiť korčuľovať či tancovať. Vo večerných hodinách môžete zažiť jedinečnú atmosféru diskotéky na ľade. Svoje brány otvárajú už od 10. novembra 2023 a budú otvorené do 10. marca 2024. V pondelok si zakorčuľujete od 9:00 do 18:00, v utorok, štvrtok a piatok až do 21:30 a v stredu, sobotu, nedeľu a cez štátne sviatky do 19:00. Detský lístok stojí od 4 € a lístok pre dospelých 9,50 €.

Ako sa sem dostanete? Z autobusovej stanice Hauptbahnhof, kde vystúpite z autobusu Slovak Lines sa sem dostanete električkou číslo 18 na Gumpendorfer Strasse a odtiaľ pokračujete metrom U6 na Alser Strasse.

Vybrať si môžete hneď z viacerých klzísk

Viedenský korčuliarsky spolok

Klzisko s rozlohou 6 000 m², ktoré ponúka Viedenský korčuliarsky spolok, je jedna z najväčších exteriérových ľadových plôch na svete a poskytuje zábavu pre korčuliarov už viac ako 140 rokov. Zoberte si korčule alebo si ich požičajte na mieste. Spolok taktiež organizuje kurzy pre deti či seniorov ale aj tanečný program pre zaľúbené páriky.

Klzisko nájdete na Lothringerstrasse, kam sa dostanete električkou D z Quartier Belvedere na zastávku Schwarzenbergplatz.

Korčuľovanie v hale Alberta Schulza

Najmodernejšie centrum ľadových športov je snom pre všetkých milovníkov korčuľovania.

Verejné korčuľovanie je možné po celý víkend od 12:00 – 18:00. Zahrajte si s priateľmi hokej alebo curling na dokonale upravenom ľade. Lístok pre dospelých stojí od 8 € a pre deti od 3,50 €.

Arénu nádejte na Attemsgasse, kam chodí metro U1 zo stanice Hauptbahnhof až na zastávku Alte Donau alebo Kagran.

Korčuľovanie vo Viedni si užijú aj tí najmenší

Starý Dunaj

Keď teploty klesajú hlboko pod mínus, Starý Dunaj ponúka skutočné zimné dobrodružstvo. V zime je rameno pri Gänsehäufel obľúbenou destináciou všetkých Viedenčanov.  Či už sa plánujete len tak pokorčuľovať alebo si zahrať hokej, buďte vždy opatrní.

Do Gänsehäufel sa dostanete zo stanice Hauptbahnhof metrom U1 ku Kaisermühlen.

Vyberte sa do Viedne

Naplánujte si výlet do Viedne už tento víkend. Lístok na autobus si kúpite za pár sekúnd cez webstránku alebo mobilnú appku Slovak Lines. Nemusíte ho tlačiť, stačí ho ukázať na displeji mobilného zariadenia.

Radšej lyžujete?

Využite celodenné zájazdy z Bratislavy priamo pod svah Stuhlecku vrátane zlacneného skipasu. Stačí si vybrať termín.