Medzinárodné linky Slovak Lines Express

Linka Bratislava - Viedeň premáva obojsmerne podľa platného cestovného poriadku v obmezenom režime 17-krát denne na letisko Schwechat a 3-krát denne do centra Viedne.

Na hraničných priechodoch s Rakúskom aktuálne prebiehajú zvýšené bezpečnostné kontroly, ktoré môžu mať za následok mierne zdržanie. Preto vás prosíme, aby ste so vzniknutou situáciou počítali a svoju cestu do Rakúska alebo späť si naplánovali s časovou rezervou.

Ak cestujete do centra Viedne, od 10. 6. 2021 je potrebné sa na rakúskych hraniciach preukázať vyplneným registračným formulárom. Všetky potrebné informácie aj samotný formulár nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR

Prevádzka linky Bratislava - Budapešť - Letisko Budapešť je od 1. septembra 2020 pozastavená z dôvodu sprísnenia podmienok pre vstup osôb na územie Maďarskej republiky. 

Chráňte sa štýlovým rúškom

Kúpte si dvojvrstvové ochranné rúška vyrobené na Slovensku v spolupráci s PEKNÉRÚŠKA.SK. Dostupné sú v pokladni na Autobusovej stanici, v troch farbách za 5,50 €/kus.

Pre zvýšenú ochranu si u nás na pokladni môžete zakúpiť aj hygienicky zabalené respirátory triedy FFP2 za 1,5 €/kus.

Bezpečnostné opatrenia

Prosíme cestujúcich, aby v čase šírenia nákazy dodržiavali vo všetkých spojoch Slovak Lines bezpečnostné nariadenia.

Aktuálna situácia na hraniciach

Bezpečnostné opatrenia na hraniciach sa menia s aktuálnym vývojom šírenia ochorenia COVID-19. Aby vaša cesta prebehla bez nepríjemných komplikácií, overte si prosím pred príchodom na územie SR alebo pred vycestovaním, aké podmienky a povinnosti pri prechode hranicami oboma smermi sa na vás vzťahujú. Všetky najnovšie informácie nájdete na korona.gov.sk alebo na www.mzv.sk.

Neobsadzujte priestor prvých 4 sedadiel

Priestor prvých štyroch sedadiel v autobuse hneď za vodičom je momentálne oddelený od zvyšku autobusu. Ide opäť o opatrenie na ochranu vodičov, aby mohli vykonávať svoju prácu.

Zákaz vstupu bez rúška

Všetci cestujúci sú povinní mať počas cestovania nasadené na ústach a nose ochranné rúško alebo jeho účinnú alternatívu (šatku, šál a pod.) Neuposlúchnutie tohto nariadenia je považované za ohrozenie spolucestujúcich a môže vyústiť do privolania polície.

Ďakujeme, že nám pomáhate chrániť vašich spolucestujúcich a vodičov autobusov.