NOVINKA: Testovanie na COVID-19 priamo na stanici Nivy

Príďte sa otestovať k nám na Autobusovú stanicu na Bottovej ul. 7. Mobilné odberové miesto (MOM) nájdete v jednom z našich autobusov, ktorý je odstavený na parkovisku „D“ (pozri mapku). Dostanete sa sem vstupom cez rampu, či už autom alebo pešo. Parkovanie je na 1 hodinu zdarma.

Odberové miesto je otvorené každý deň od 8:00 do 17:00 (posledný odber o 16:45) s obednou prestávkou od 12:00 do 13:00 a funguje bez nutnosti registrácie.

Ako sa k nášmu MOM dostanete:

Autom priamo na parkovisko
Autom priamo na parkovisko
Po vlastných
Po vlastných

Medzinárodné linky Slovak Lines Express

Linka Bratislava - Viedeň premáva obojsmerne podľa platného cestovného poriadku v obmezenom režime 8-krát denne na letisko Schwechat a 3-krát denne do centra Viedne.

Na hraničných priechodoch s Rakúskom aktuálne prebiehajú zvýšené bezpečnostné kontroly, ktoré môžu mať za následok mierne zdržanie. Preto vás prosíme, aby ste so vzniknutou situáciou počítali a svoju cestu do Rakúska alebo späť si naplánovali s časovou rezervou.

Ak cestujete do centra Viedne, od 15. 1. 2021 je potrebné sa na rakúskych hraniciach preukázať vyplneným registračným formulárom. Všetky potrebné informácie aj samotný formulár nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR

Prevádzka linky Bratislava - Budapešť - Letisko Budapešť je od 1. septembra 2020 pozastavená z dôvodu sprísnenia podmienok pre vstup osôb na územie Maďarskej republiky. 

Linka Bratislava - Hainburg

Ospravedlňujeme sa, ale linka Bratislava AS – Hainburg an der Donau a späť je od 7. 1. 2021 DOČASNE prerušená.

Z dôvodu rapídneho zhoršenia pandemickej situácie, nových obmedzení a s tým súvisiacich ekonomických dopadov sme ju museli pozastaviť, ale opätovne ju spustíme hneď, ako nám to okolnosti dovolia. Ďakujeme za pochopenie.

Linka Bratislava - Humenné

Linka Bratislava - Humenné v spolupráci s Cestovnou kanceláriou DAKA je od 4. 6. 2021 opätovne spustená.

Prímestské linky Slovak Lines Regio

Prímestské linky Slovak Lines Regio premávajú podľa platných cestovných poriadkov. Prvý rad sedadiel v autobuse cestujúci neobsadzujú.

Spoje od 26. 4. 2021 opäť spoľahlivo jazdia v školskom režime.

Premávajú spoje bez poznámky a spoje označené poznámkou X, X11 a X81

Nepremávajú spoje označené poznámkou X10 a X80.

MHD Malacky

MHD Malacky premáva podľa platných cestovných poriadkov.

MHD Senec

MHD Senec nepremáva.

Bezpečnostné opatrenia

Prosíme cestujúcich, aby v čase šírenia nákazy dodržiavali vo všetkých spojoch Slovak Lines bezpečnostné nariadenia.

Aktuálna situácia na hraniciach

Bezpečnostné opatrenia na hraniciach sa menia s aktuálnym vývojom šírenia ochorenia COVID-19. Aby vaša cesta prebehla bez nepríjemných komplikácií, overte si prosím pred príchodom na územie SR alebo pred vycestovaním, aké podmienky a povinnosti pri prechode hranicami oboma smermi sa na vás vzťahujú. Všetky najnovšie informácie nájdete na korona.gov.sk alebo na www.mzv.sk.

Nastupovanie cez predné dvere je obnovené

Od mája 2020 je možné opäť nastupovať cez predné dvere autobusu.

Neobsadzujte priestor prvých 4 sedadiel

Priestor prvých štyroch sedadiel v autobuse hneď za vodičom je momentálne oddelený od zvyšku autobusu. Ide opäť o opatrenie na ochranu vodičov, aby mohli vykonávať svoju prácu.

Cestovné lístky si už môžete nakupovať u vodiča

Od mája 2020 povolené nastupovať do autobusov cez predné dvere. To znamená, že si opäť môžete kupovať lístky u vodiča, aj v plnej miere využívať Dopravné karty.

Zákaz vstupu bez respirátora

Všetci cestujúci sú povinní mať počas cestovania nasadené na ústach a nose ochranný respirátor typu FFP2. Neuposlúchnutie tohto nariadenia je považované za ohrozenie spolucestujúcich a môže vyústiť do privolania polície.

Chráňte sa štýlovým rúškom

Kúpte si dvojvrstvové ochranné rúška vyrobené na Slovensku v spolupráci s PEKNÉRÚŠKA.SK. Dostupné sú v pokladni na Autobusovej stanici, v troch farbách za 5,50 €/kus.

Pre zvýšenú ochranu si u nás na pokladni môžete zakúpiť aj hygienicky zabalené respirátory triedy FFP2 za 1,5 €/kus.

Ďakujeme, že nám pomáhate chrániť vašich spolucestujúcich a vodičov autobusov.