Prejsť na obsah
  • /
  • Blog /
  • Zažite Viedeň
3. nov 2023

Zažite Viedeň

Kúsok cesty autobusom z Bratislavy sa nachádza veľkolepé mesto plné bohatej histórie aj pulzujúceho moderného života.

Kam vo Viedni? Využite naše tipy na jednodňové výlety

Viedeň bola opakovane vyhlásená za najlepšie miesto pre život. Je moderná aj historická, plná zelene a takmer všade sa pohodlne dostanete metrom, či MHD. Hlavné mesto Rakúska ponúka múzeá plné vzácnych pokladov, operné sály, historické pamiatky a nezabudnuteľnú atmosféru kaviarní. Azda najväčšou atrakciou je ZOO Viedeň a zábavný park Práter.

Linka Slovak Lines vás dopraví do centra Viedne každú hodinu počas dňa, takže si nemusíte robiť starosti s parkovaním. Nainštalujte si praktickú appku Slovak Lines a lístok naspäť domov si môžete pár klikmi kúpiť, kedykoľvek si zmyslíte.

Viedeň ponúka veľa možností

ZOO Viedeň a zámok Schönbrunn

Najstaršia a pravdepodobne aj najkrajšia ZOO v Európe je vo Viedni. Je súčasťou rozľahlého zámockého parku Schönbrunn. ZOO je otvorená 365 dní v roku. Nájdete v nej množstvo pavilónov – tropický les, púšť, ale aj polárny pavilón. Tešiť sa môžete na viac ako 700 druhov zvierat. Najväčším lákadlom je panda veľká, ale aj tučniakylevytigre a mnohé iné zvieratá. Skôr ako vyrazíte, overte si informácie o vstupnom a otváracích hodinách, ktoré menia podľa ročného obdobia.

Zistite viac

Panda červená
Žirafy

Práter vo Viedni

Adrenalínová horská dráha Megablitz alebo romantické 65 metrov vysoké ruské koleso Riesenrad? Vo viedenskom Prátri sa nudiť nebudete. Jednou z atrakcií v Prátri je aj Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Vstupné do parku je voľné, zaplatíte iba za lístok na kolotoče od 1 € do 10 €.

Zistite viac

65 metrov vysoký Riesenrad
Najvyšší reťazový kolotoč na svete

Koncerty vo Viedni

Aké hviezdy sa chystajú vystúpiť vo Viedni? Pozrite si pripravované koncerty a cestujte na ne pohodlne špeciálnym autobusom. Vyhnite sa problémom so šoférovaním a parkovaním. Slovak Lines vás odvezie na miesto konania koncert a po skončení podujatia zabezpečí aj váš bezpečný návrat domov.

Zistite viac

Múzeá, pamiatky a atrakcie vo Viedni

Nadýchnite sa histórie a navštívte zámok Schonbrunn, bývalé letné sídlo Habsburgovcov alebo palácový komplex Belvedere. Viedeň je známa aj vďaka skvostom prírodovedeckého, či technického múzea. Za zmienku stojí aj múzeum umenia Albertina, kde nájdete svetoznáme kúsky od 15. storočia až po súčasnosť.

Zistite viac.

Vianočné trhy vo Viedni

Čaro adventu vo Viedni? Prečo nie? Vianočné trhy nájdete na mnohých miestach Viedne, ale najväčšie a najznámejšie podujatie sa každoročne koná na Radničnom námestí (Rathausplatz) na hlavnej Okružnej triede (Ringstrasse). Nalaďte sa na Vianoce, ochutnajte vianočný punč, pečené gaštany alebo sladké vianočné pečivo. Na Vianočné trhy môžete pohodlne cestovať autobusom Slovak Lines

 

Vianočné trhy pred viedenskou radnicou

Reštaurácie, kaviarne a nákupy vo Viedni

Kde sa najesť vo Viedni? Ktoré kaviarne sa oplatí navštíviť a kedy sú tie najlepšie výpredaje? Viedeň nie je iba o Sacherovej torte, či viedenských rezňoch. Nájdete tu množstvo vegánskych a vegetariánskych reštaurácií ale aj rôzne svetové kuchyne. S autobusmi Slovak Lines cestujete pohodlne do centra Viedne.

Sacherova torta? Ochutnajte originál.
Hotel Sacher

MHD a metro Viedeň

Ak sa chystáte do Viedne, auto nechajte pokojne doma. Hlavné mesto rakúska má prvotriednu sieť mestskej hromadnej dopravy. Vo Viedni sa všade dostanete metrom, trolejbusmi, autobusmi a električkami, dokonca aj bicyklom, ktorý si môžete požičať v mestskej požičovni.